sport

Posted on

Virgiliu Postolachi, autorul unei duble în CFR Cluj – Sepsi OSK, scor 3-3, a venit cu un mesaj clar pentru Dan Petrescu.

Atacantul formației din Gruia i-a cerut „Bursucului” mai multe minute de joc.

CFR Cluj a remizat cu Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 3-3, în a 14-a etapă din Suerpliga. Virgiliu Postolachi a reușit o „dublă” de senzație pentru gazde.

Atacantul moldovean se bucură că a înscris, dar ar vrea să primească mai multe minute de joc.

„Mă bucur pentru mine, dar și pentru echipă că am obținut un punct. Știți că la CFR ne dorim întotdeauna victoria

Sunt bucuros că mi-am ajutat echipa. Avem o echipă foarte bună, am încredere în fiecare jucător, în membri din staff, în antrenor, trebuie să fim mai agresivi.

Să fim un pic mai răi cu eficacitatea. Să dăm cât mai multe goluri. Ne-am procurat multe ocazii, dar nu le-am băgat pe toate în plasă.

Cred că nu ne lipsește mult. Avem acum multe deplasări. Normal că vreau mai multe minute. Aici joci pentru echipă”, a declarat Virgiliu Postolachi.

The post Virgiliu Postolachi a marcat două goluri în CFR Cluj – Sepsi OSK 3-3, iar acum pune presiune pe Dan Petrescu să-l bage în locul lui Louis Munteanu: „Normal că vreau mai multe minute!” appeared first on Prosport.

Sursa: Prosport Read More